The Positive

Zespół ma na swoim koncie udział w Debiutach Opolskich oraz na festiwalu Top Trendy; występował także w programie TV „Nowa Generacja”.

Najnowszy krążek, wydany przez firmę Luna Music, nosi nazwę „The Positive” i zawiera wszystko, do czego zespół zdążył już przyzwyczaić koncertową publiczność: funkowy groove, dyskretny jazz i soul, wiele pozytywnych wibracji, wszystko to podane jak wata cukrowa na odpuście- zjada się jedną i prosi o więcej.

Odpowiedzialnym za wszystkie linie basów oraz część kompozycji jest Marcin Pendowski, znany m.in. ze współpracy z Artrosis, Kubą Stankiewiczem. Marcin pracuje nad swoim autorskim materiałem jazzowo-funkowym o nazwie „Pendofsky”.

Postacią odpowiedzialną za głos ludzki oraz teksty jest Mateusz Krautwurst, uczestnik programu Fabryka Gwiazd. Do tej pory zasłynął m.in z groteskowego wykonania Hymnu USA podczas XII Gali KSW po ktorym o mało co nie musiał w pośpiechu opuścić kraju.

Reszta ekipy to Łukasz Sobolak grający na perkusji (udziela sie m.in. w Mikromusik, u Leszka Cichońskiego). Łukasz Damrych obsługuje wszystkie instrumenty klawiszowe, jest także producentem muzycznym (współpracuje m.in.z Katarzyną Groniec, Bartoszem Porczykiem). Na gitarze znakomity Piotr Kaluta, który w charakterny sposób dodaje pulsacji zespołowi.

Do współpracy przy nagrywaniu debiutanckiego krążka zaproszono Natalię Kukulską, Urszulę Dudziak, które można usłyszeć w numerach „Kochanie” i „Nie na zamówienie”. Dodatkowo raper z Kongo „Frenchy” wziął udział w piosence „So Tired”. Na płycie znajduje się również kilka wersji instrumentalnych utworów.

Całość materiału to mieszanka popu, funky, soulu, jazzu i elektroniki okraszona dużą ilością basowego groove,u.

Skład zespołu The Positive: Mateusz Krautwurst – wokal; Marcin Pendowski- bass; Piotr Kaluta- gitara; Łukasz Sobolak – perkusja; Łukasz Damrych – organy.

Spis piosenek: 1. Bond 2. Control 3. How Loud 4. Kochanie (feat. Natalia Kukulska) 5. Liryk 6. Niekompletny 7. Nie na zamowienie (feat. Urszula Dudziak) 8. Popik 9. So Tired (feat. Frenchy) 10. To nie to samo 11. Wojna 12. You Are 13. Control 14. Kochanie 15. Niekompletny 16. Wojna

Lech Spaszewski

Więcej informacji: www.thepositive.pl

Słowa kluczowe: Pendowski, The Positive