V Jaszczur Music Festival

11 października w Lisewie odbył się koncert finałowy V edycji Jaszczur Music Festival.

Jury w składzie: Sławek Wierzcholski, Mietek Jurecki i Julia Szpręglewska po wysłuchaniu propozycji konkursowych wykonanych na żywo postanowiło przyznać nagrodę główną festiwalu zespołowi ,,Hipnoza’’ z Bydgoszczy. Grupa otrzymała również nagrodę publiczności a muzycy zespołu w osobach Bartosza Zielińskiego (bębny) i Michała Szymankowskiego (gitara) otrzymali nagrody indywidualne w swoich kategoriach instrumentalnych. Nagrodę w kategorii „Osobowość Sceniczna” zdobył gitarzysta i wokalista Szymon Pieniążek z chełmińskiego zespołu „Pure Land School”. Jury wyróżniło również zespół ,,Tabor’’ z Lisewa. Po uroczystym wręczeniu nagród wystąpiła ,Nocna Zmiana Bluesa’’ oraz ,,Jafia Namuel’’.

Mietek Jurecki: Pierwszy raz byłem na tym festiwalu. Jako organizator innego festiwalu pragnę stwierdzić, że zarówno organizacja jak i pomoc władz Lisewa oraz sponsorów związanych z Jaszczur Music Festival wzbudzają mój podziw. Polecam Czytelnikom zarówno uczestnictwo w Jaszczur Music Festival w charakterze publiczności jak i udział w konkursie festiwalowym. Warto w przyszłym roku odwiedzić Lisewo z gitarą w ręku.

http://www.lisewo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=645:jaszczur-music-festival-2014-&catid=2:aktualnoci&Itemid=34

Fotografie: Paweł Hachaj oraz Kamil Stępniewski